HIZLI ERİŞİM

Dünden Bugüne MATSO

Kentimizde Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası kurulmadan önce firmalarımız Antalya Ticaret ve Sanayi Odası’na bağlı temsilcilik ofisi üzerinden hizmet almaktaydılar.


Tarım ağırlıklı bir ekonomiye sahip olan Manavgat; 1981 yılı sonrasında turizm ile hızlı bir kent ve ekonomi dönüşümüne girmesiyle beraber kentimizdeki yatırımların artması, şirket kuruluşlarının çoğalması, ilçemizin ekonomik ve ticari potansiyelinin süreklilik kazanması ile kentimiz iş insanları öncülüğünde Manavgat’ta Ticaret ve Sanayi Odası kurulması için harekete geçilmiştir.

Nitekim üyelerinin daimi ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlere uygun olarak gelişmesini sağlamak, mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak, meslek disiplinini, ahlakını koruma çerçevesinde kentimize kazandırılacak Oda’nın temelleri atılmaya başlanmış olup, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü’nün 25.08.1995 gün ve B-14.0.14 (610-2/181) 22441 sayılı uygun görüşü ve Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’nın 25.08.1995 ve 1995/60 sayılı onayı ile Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nın kurulması uygun görülmüştür.

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odasının kurulmasının uygun görülmesiyle gruplandırma çalışmaları başlamış; 16 farklı meslek grubu oluşturularak organ seçimlerine gidilmiştir. 11.11.1995 tarihinde Meslek Komiteleri seçimi, 15.11.1995 tarihinde Meclis Üyeleri seçimi, 18.11.1995 tarihinde Yönetim Kurulu Üyeleri seçimi yapılarak 02.01.1996 tarihinde fiili olarak üyelerine hizmet vermeye başlamıştır.

1995 yılından itibaren binlerce üyesine hizmet veren Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası gerek kentimizin gerekse bölgemiz ve ülkemizin değerli kurumları arasında yer alarak üyelerine, kentine ve bölgesine rehberlik etmektedir.
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası, yasada tanımlanan görev ve yetkilerini yerine getirmenin ötesinde özel teşebbüsün sesi olma özelliğini her zaman korumuş, ülke çıkarlarını her şeyin üzerinde tutmuştur.
9 bini aşkın üyeye ulaşan Odamız bugün geldiği noktada dinamizm, yenilik ve iletişimi temsil ederek; üyelerinin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak etkin ve kaliteli hizmet sunma, meslek ahlakı, dürüstlük ve güveni hâkim kılma, ülke sorunlarına karşı duyarlı olma politikasını istikrarlı bir şekilde devam ettirmektedir.

Bu sayfa 22.01.2014 tarihinde oluşturulmuş ve 52309 kez görüntülenmiştir.