HIZLI ERİŞİM

MANAVGAT MATSO TURİZM FAKÜLTESİ


Fakülte Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası ve Akdeniz Üniversitesi Rektörlüğü arasında 20.03.2015 yılında imzalanan protokol ile yapılmıştır. Manavgat MATSO Turizm Fakültesi 20.04.2016 tarihli Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın Genel Kurulu toplantısında 23822 sayılı yazısında Üniversitemiz bünyesinde Manavgat MATSO Turizm Fakültesi’nde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Lisans Programı açılarak 2016- 2017 eğitim-öğretim yılında öğrenci alınmasına karar verilmiştir.

Manavgat MATSO (Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası) Turizm Fakültesi, Antalya ilinin turizm açısından önemli bir ilçesi olan ve turizmin kalbinde yer alan Manavgat ilçesinde kurulmuştur.

Fakültede toplam 4 bölüm bulunmaktadır. Gastronomi ve Mutfak Sanatları (örgün ve ikinci öğretim), Turizm Rehberliği (örgün ve ikinci öğretim), Rekreasyon Yönetimi ve Turizm İşletmeciliği  bölümlerinde lisans eğitimi verilmektedir. Eğitim-öğretim süresi 4 yıl olup dersler teorik ve uygulamalı olarak verilmektedir.

Fakülteden mezun olacak öğrencilerimiz üniversitelerde ve fakültemizde yüksek lisans yapabilme, eğitimci veya kurumlarda araştırmacı ya da yönetici olabilme imkanına sahiptir.

Fakülte derslikler ve idari bina ile toplam 25000 m2 alana sahiptir. Fakültemizde 2 adet uygulama mutfağı, 2 uygulama alanı, 10 derslik, 2 amfi, 2 konferans salonu,1 toplantı odası, 1 yazı işleri, 1 öğrenci işleri, 1 bilgisayar laboratuvarı, 1 kantin, 34 öğretim üyesi odası,1 yemekhane, 1 kütüphane, 1 adet görsel çekim atölyesi bulunmaktadır.

https://mtf.akdeniz.edu.tr/tr

Bu sayfa 22.04.2024 tarihinde oluşturulmuş ve 114 kez görüntülenmiştir.